загрузка...
Loading...

Хімія - універсальний довідник

ХІМІЯ І ХІМІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ

 

ХІМІЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ХІМІЧНА ЕКОЛОГІЯ.

 

БІОГЕОХІМІЧНІ ПРОЦЕСИ

 

Хімічні процеси, що протікають у біосфері Землі за участю живих організмів, вивчає біогеохімія. Роль живих організмів у процесах, що відбуваються, величезна. Вони визначають кругообіг хімічних елементів у природі, біогеохімічні процеси. Під впливом живих організмів розкладається розчинений у морській воді гідрокарбонат кальцію Са(НСO3)2:

Утворений СаСO3 використовується організмами для побудови свого кістяка (коралові поліпи), шкаралупи (черепашки, панцири).

Після відмирання живих організмів з черепашок виникають коралові рифи й острови.

За рахунок енергії реакції

існують залізобактерії. У болотах, канавах і ставках утворюються пластівці гідроксиду феруму — чохли загиблих залізобактерій. Такі колонії з’являються у вигляді слизуватого покриву у водопровідних трубах, які протікають. Результат біохімічної діяльності залізобактерій — відкладення «болотних» залізних руд, зокрема, Керченського родовища.

Бульбочкові бактерії здатні засвоювати азот атмосфери і перетворювати його у сполуки, доступні для засвоєння рослинами. Енергію для здійснення цього процесу бактерії одержують від рослин. Цей симбіоз особливо сприятливо позначається на врожайності бобових культур. Мікроорганізми входять до складу бактеріальних добрив.


загрузка...
загрузка...