Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

  АБОРИГЕННІ БДЖОЛИ — бджоли, які віддавна живуть у цій місцевості. Так, на території України живуть місцеві сірі степові, або українські Б., у гірських районах Грузії — сірі гірські грузинські, а в низинних долинах Грузії — жовті кавказькі Б., у середній смузі Росії й на Південному Уралі — середньоросійські темні Б., на Далекому Сході — далекосхідна Б., в Африці — африканська Б. тощо.

  Протягом багатьох тисячоліть відбувалася адаптація бджіл до умов своєї місцевості, тобто до умов медозбору й умов зимівлі. Так, наприклад, кавказькі Б. добре переносять спекотний сухий клімат. Б. цієї породи не пристосовані до тривалої зимівлі, тільки в регіонах з теплою осінню й пізньою зимою вони добре зимують.

  Б., доставлені в іншу місцевість, зазвичай зберігають свої характерні якості протягом тривалого часу. Наприклад, українські Б., які були завезені близько 150 років тому на Далекий Схід, чудово адаптувалися в нових умовах, зберегли свої робочі якості, прекрасно працювали в умовах активного медозбору, швидко адаптувалися до холодних і сніжних зим.

  Якщо говорити про зимостійкість бджіл, то африканські Б. краще переносять кліматичні умови, ніж сірі грузинські. Наприклад, у гірських районах Кавказу сірі грузинські Б. краще переносять тривалі зими тому, що протягом цього сезону обов'язково буває кілька теплих періодів, які дозволяють їм зробити обліт. Однак в інших кліматичних умовах вони не всі добре адаптуються, через що після зимівлі виявляється багато загиблих сімей. Тому для поліпшення зимостійкості породи сірих грузинських Б. робота бджолярів повинна ґрунтуватися на відборі найсильніших сімей.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.