Бджільництво - словник-довідник

ВЕНТИЛЯЦІЯ ГНІЗДА БДЖОЛАМИ — температура повітря в гнізді не повинна перевищувати +35 °С. У випадку зміни погодних умов (спека, різке похолодання) бджоли, не задіяні в літній діяльності, перетворюються на живі вентилятори. Особливо незамінні вони в літні спекотні дні, коли розплід у стільниках може задихнутися від спеки або якщо у вулик принесено багато нектару, а в ньому міститься половина води, що її потрібно випарувати. Бджоли-вентиляторниці з неймовірною швидкістю рухають крильцями, вентилюючи повітря.

На зниження температури в гнізді бджоли витрачають занадто багато сил, і це позначається на продуктивності сім'ї. Для зниження температури в гнізді бджоляр повинен давати бджолам воду.

У сучасних вуликах передбачені вентиляційні рами. Особливо незамінними вони є при вивезенні пасік на основні медоноси. Щоб бджоли не запарилися під час перевезення, із гніздових рамок знімають стелю, на корпус ставлять підкришник або магазинну надставку, вставляють вентиляційну раму, закривають вулик дахом і надійно скріплюють його частини спеціальними скріпами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.