Бджільництво - словник-довідник

АЛКАЛОЇД — окрема група азотистих органічних сполук лужних реакцій. А. є в рослинах, рідше зустрічаються у тваринних організмах. Ці речовини відрізняються отруйністю. У малих дозах вони (кофеїн, морфін, хінін й ін.) використовуються як лікувальні препарати.

Найбільшу кількість А. містять рослини із родин макових, бобових, жовтецевих. У деяких з них кількість А. досягає 1-2 %, в інших — 15-20 %. Вміст А. залежить від періоду росту рослини, умов і місця вирощування.

А. у рослинах знаходяться у сполуці з різними органічними (яблучною, лимонною, молочною, бурштиновою й т. п.) або мінеральними кислотами. Сьогодні деякі з кислот добуваються синтетичним способом. Хімічна структура багатьох А. ще не встановлена.

Нектар і пилок, зібрані бджолами з рослин, що містять А. (аконіт, тютюн, біла чемериця й ін.), стають причиною нектарного або пилкового токсикозу бджіл.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.