Бджільництво - словник-довідник

ВИБІРКОВА ЗДАТНІСТЬ ЗАПИЛЕННЯ РОСЛИН — здатність до запилення або відсутність його в різних видів рослин. Незважаючи на способи запилення, на одні рослини потрапляє багато пилку, на інші менше, але всі вони проростають неоднаково. Одні встигають прорости й увійти в процес дозрівання насіння швидко, інші, у тих самих умовах, затримуються в розвитку або зовсім не проростають. Таке явище й називають В. з. з. На рильці маточки є спеціальні речовини, які вибірково діють на пилкові зерна, що потрапляють на них у період запилення. Тому проростають тільки ті з них, які забезпечують злиття фізіологічно найбільш відповідних гамет. Отримане при вибірковому запиленні насіння дає добре пристосоване до даних умов життя рослини.

Запилення різних с.-г. сортів рослин сумішшю пилку, при якому відбувається В. з., дає можливість одержувати більше плодів і насіння. Бджоли, відвідуючи безліч квіток, збільшують відсоток вибіркового запилення, переносячи багату суміш пилку з однієї рослини на іншу.

В. р. перевіряють через кожні 3-5 днів, вирізують із них стільники й перетоплюють на сонячній воскотопці. Ці стільники відрізняються високим вмістом у них воску — 97-98 %.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.