Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВИБРАКУВАННЯ МАТОК, МАТОЧНИКІВ І БДЖОЛОСІМЕЙ — обов'язкова робота, яку повинен виконувати пасічник. Створення на пасіці сильних бджолосімей вимагає обов'язкового вибракування малопродуктивних, слабких і хворих сімей. Для цього змінюють стару матку молодою, отриманою від високопродуктивної сім'ї, або вибраковують саму сім'ю.

Створення сприятливих умов і зміну матки приводять до підвищення якості сім'ї, вона посилюється й, отже, зростає її продуктивність. Але якщо, навіть змінивши матку, сім'ю погано годувати, вона так і залишиться слабкою й малопродуктивною.

Більшість пасічників щорічно заміняють на пасіці 60-80 % старих маток новими. Основне В. м. відбувається в літній період. У регіонах з невеликим узятком старих маток вибраковують у перші дні головного узятку, дають у гнізда цих сімей зрілі маточники від сильних сімей. При стійкому узятку заміняють старих маток на маточники в середині узятку.

Якщо після кількаразової зміни матки бджолосім'я і далі не дає високих показників, залишається слабкою протягом тривалого строку, бджолосім'ю вибраковують. Але перш ніж зробити це, потрібно заздалегідь сформувати нові бджолосім'ї від сильних і високопродуктивних.

При об'єднанні двох нездорових сімей залишають ту матку, яка є якіснішою. За 3 тижні до кінця узятку матку розміщають у клітинку й залишають у гнізді. Бджоли відчувають присутність матки, максимально використовують узяток, наприкінці якого в гнізді вже не буде розплоду. Все гніздо такої об'єднаної сім'ї ліквідують: мед викачують, стільники перетоплюють, а бджіл до цього часу майже не залишається, за період медозбору вони швидко «спрацьовуються» і гинуть.

При об'єднанні здорових, але малопродуктивних сімей заміняють стару матку молодою, отриманою від сильної сім'ї.

Зрілі маточники підлягають вибракуванню ще перед тим, як їх дають у нуклеуси або неблагополучні сім'ї. Повноцінні матки виводяться тільки у великих, правильно відбудованих маточниках. Щоб не допустити виведення дрібних, недорозвинених маток, неякісні маточники вчасно виламують.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.