Бджільництво - словник-довідник

ВИДАЛЕННЯ ПЕРГИ ЗІ СТІЛЬНИКІВ — необхідне з кількох причин. Іноді бджоли роблять такі запаси перги, що заповнюють нею й добрі стільники. Перга недовговічна, її неможливо зберегти протягом тривалого часу. Навіть у вулику стільники з пергою можуть запліснявіти. Але при тривалому зберіганні перга настільки ущільнюється, що бджоли не можуть її споживати. Тому запаси перги вимагають особливої уваги й особливого зберігання. Крім того, якщо бджоли не використовують її взимку, стільники, у яких вона знаходиться, стають непридатними для розплоду й розміщення в них меду.

Видаляють пергу зі стільників двома способами: сухим і вологим. Сухий спосіб полягає в тому, що в морозні дні (15-20 °С) вносять стільники з пергою в теплу кімнату, зрізують кришечки гострим ножем, а рамки занурюють у ємність із теплою водою на 2-3 дні. Після цього стільники виймають, струшують і на 1— 2 доби виносять на мороз. Потім їх знову заносять у приміщення для обсушування. Коли перга висохне й почне відставати від стінок чарунок, її витрушують або відкачують на медогонці. Мокрий спосіб звільнення стільників ідентичний до сухого, щойно розбухлу від води пергу відразу відкачують на медогонці.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.