Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

АЛТЕЙ — багаторічна трав'яниста рослина із родини мальвових.

А. налічується близько 8 видів. Рослина дає нектар і пилок. Росте на вологих ґрунтах, на луках і берегах рік і озер, рідше серед заростей чагарників. Висота рослини досягає 1-1,5 м. Стебла численні, прямі, циліндричні, голі, слабко гілкуються, у верхній частині опушені. Нижнє листя біля основи трохи серцеподібне, округле, ледь лопатеве або майже цільне. Верхнє листя цільне, довгасто-яйцеподібне, на верхівці загострене. Зверху листя слабоопушене, знизу — сильноопушене. Край всіх листочків городково-зубчатий. Квітки білі або рожеві, великі, розташовані в пазухах верхнього листя, зібрані в гроноподібні суцвіття. Квітки розцвітають поступово, починаючи з нижніх. Цвіте в червні — вересні.

Середня кількість цукру в нектарі складає 40-46 %. Нектаропродуктивність А. висока, але її кількість залежить від температурного режиму, відносної вологості повітря й ґрунту. Виділення нектару спостерігається протягом дня, але найінтенсивніше — з 10-ї до 17-ї год. Пилок з А. бджоли не беруть. Мед світлий.

Листя рослини використовують як барвник для соків і цукерок, а також у медицині.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.