Бджільництво - словник-довідник

АЛТЕЙ — багаторічна трав'яниста рослина із родини мальвових.

А. налічується близько 8 видів. Рослина дає нектар і пилок. Росте на вологих ґрунтах, на луках і берегах рік і озер, рідше серед заростей чагарників. Висота рослини досягає 1-1,5 м. Стебла численні, прямі, циліндричні, голі, слабко гілкуються, у верхній частині опушені. Нижнє листя біля основи трохи серцеподібне, округле, ледь лопатеве або майже цільне. Верхнє листя цільне, довгасто-яйцеподібне, на верхівці загострене. Зверху листя слабоопушене, знизу — сильноопушене. Край всіх листочків городково-зубчатий. Квітки білі або рожеві, великі, розташовані в пазухах верхнього листя, зібрані в гроноподібні суцвіття. Квітки розцвітають поступово, починаючи з нижніх. Цвіте в червні — вересні.

Середня кількість цукру в нектарі складає 40-46 %. Нектаропродуктивність А. висока, але її кількість залежить від температурного режиму, відносної вологості повітря й ґрунту. Виділення нектару спостерігається протягом дня, але найінтенсивніше — з 10-ї до 17-ї год. Пилок з А. бджоли не беруть. Мед світлий.

Листя рослини використовують як барвник для соків і цукерок, а також у медицині.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити