Бджільництво - словник-довідник

ВИКА — однолітня або зимуюча кормова рослина родини бобових. Для бджільництва важливі два види: В. звичайна посівна й В. волохата озима.

В. посівна — загальновідома лугова й культурна рослина. Вирощується на зелений корм, сіно й зерно. Вологолюбна рослина. Висота В. п. 30-80 см. Квітки — метеликові, забарвлені різноманітно: синювате вітрило квітки, пурпурні крила й білуватого відтінку човник. Листя пір'ясте, з 3-7 парами оберненояйцеподібних або подовжено-лінійних листочків. Нектарники розташовані поза квіткою. Нектар прозорий. Бджоли збирають також пилок.

В. волохата озима — відрізняється від першої більшою опушеністю, короткими волосками й густішими гронами квіток. Листя складається з 7-8 пар подовжено-лінійних листочків з гіллястими вусиками. Цвіте В. волохата в червні — липні. Бджоли беруть нектар як у квітках, так і з позаквіткових нектарників.

В. волохата більш засухостійка й менш вимоглива до ґрунтів, ніж В. посівна.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.