Бджільництво - словник-довідник

ВИКИДАННЯ РОЗПЛОДУ — спостерігається при неблагополучності сім'ї або при захворюванні бджіл. Так, при європейському гнильці й мішочницькому розплоді хворі личинки й лялечки гинуть, втрачають природне забарвлення, відстають від стінок і дна чарунок. Бджоли викидають їх із вулика. При американському гнильці личинки й лялечки втрачають свою форму, їхні оболонки стають тендітними. Бджоли не можуть витягти личинки цілком, тому викидають їх частинами.

В. р. відбувається при різкому скороченні в природі узятку, навіть якщо в гніздах бджіл є достатня кількість кормів. У цьому випадку бджоли висмоктують личинок, а лялечок викидають цілими. Колір розплоду, який викидається, білий, лялечки мають здоровий білий колір. Улітку цей процес указує на те, що бджолина сім'я потребує води. Навесні — на початку літа відбувається викидання застудженого розплоду — трутневого й бджолиного. У застудженому розплоді форма лялечок залишається колишньою, але змінюється їхній колір: від бурого до чорного.

В. р. відбувається за відсутності кормів у гнізді. Розплід гине від голоду. При недостачі корму, особливо перги, личинки не розвиваються й гинуть. Бджоли висмоктують внутрішність личинок, а порожні оболонки викидають.

Восени може спостерігатися викидання здорового трутневого розплоду. Це свідчить про те, що сім'я бджіл готується до зимівлі.

Способи боротьби з В. р. залежать від хвороби або причин, які вплинули на це.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити