Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВИКИДАННЯ РОЗПЛОДУ — спостерігається при неблагополучності сім'ї або при захворюванні бджіл. Так, при європейському гнильці й мішочницькому розплоді хворі личинки й лялечки гинуть, втрачають природне забарвлення, відстають від стінок і дна чарунок. Бджоли викидають їх із вулика. При американському гнильці личинки й лялечки втрачають свою форму, їхні оболонки стають тендітними. Бджоли не можуть витягти личинки цілком, тому викидають їх частинами.

В. р. відбувається при різкому скороченні в природі узятку, навіть якщо в гніздах бджіл є достатня кількість кормів. У цьому випадку бджоли висмоктують личинок, а лялечок викидають цілими. Колір розплоду, який викидається, білий, лялечки мають здоровий білий колір. Улітку цей процес указує на те, що бджолина сім'я потребує води. Навесні — на початку літа відбувається викидання застудженого розплоду — трутневого й бджолиного. У застудженому розплоді форма лялечок залишається колишньою, але змінюється їхній колір: від бурого до чорного.

В. р. відбувається за відсутності кормів у гнізді. Розплід гине від голоду. При недостачі корму, особливо перги, личинки не розвиваються й гинуть. Бджоли висмоктують внутрішність личинок, а порожні оболонки викидають.

Восени може спостерігатися викидання здорового трутневого розплоду. Це свідчить про те, що сім'я бджіл готується до зимівлі.

Способи боротьби з В. р. залежать від хвороби або причин, які вплинули на це.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.