Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВИКО-ВІВСЯНО-ФАЦЕЛІЄВА СУМІШ — кормова й медоносна суміш рослин. Нектаропродуктивність суміші — 40-50 кг з 1 га. Стебла фацелії й вівса добре підтримують кучеряве стебло вики, що полегшує збір урожаю. Крім того, вика насичує ґрунт азотом і поліпшує умови розвитку вівса й фацелії.

Висівають суміш у кілька строків. Перший засів проводять одночасно з висівом ранніх зернових культур, надалі — через кожні два тижні. Це дозволяє розтягти строки використання фацелії в бджільництві. Фацелія зацвітає через 40-45 днів після посіву, у другій декаді червня. А при наступних посівах — через кожні 10-12 днів після попереднього. У період масового цвітіння фацелії зацвітає також вика, із позаквіткових нектарників якої бджоли беруть нектар. Бджоли відвідують квітки фацелії з ранку до вечора. Особливо активне літання бджіл спостерігається в теплі безвітряні дні.

Норма висіву на 1 га: вики 80-100 кг, вівса 40-60 кг, фацелії З кг. Для одержання дружних сходів у лісостеповій смузі, при недостатній вологості ґрунту, посіви необхідно закочувати в ґрунт. Необхідно постійно посіви очищати від бур'янів, а землю рихлити.

Збір В.-в.-ф. с. на зелений корм починають тоді, коли 60-70 % фацелії перецвіте. За цей час бджоли встигають зібрати з неї більшу частину нектару. На насіння суміш збирають після того, як основні компоненти досягнуть зрілості.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.