Бджільництво - словник-довідник

ВИКО-ВІВСЯНО-ФАЦЕЛІЄВА СУМІШ — кормова й медоносна суміш рослин. Нектаропродуктивність суміші — 40-50 кг з 1 га. Стебла фацелії й вівса добре підтримують кучеряве стебло вики, що полегшує збір урожаю. Крім того, вика насичує ґрунт азотом і поліпшує умови розвитку вівса й фацелії.

Висівають суміш у кілька строків. Перший засів проводять одночасно з висівом ранніх зернових культур, надалі — через кожні два тижні. Це дозволяє розтягти строки використання фацелії в бджільництві. Фацелія зацвітає через 40-45 днів після посіву, у другій декаді червня. А при наступних посівах — через кожні 10-12 днів після попереднього. У період масового цвітіння фацелії зацвітає також вика, із позаквіткових нектарників якої бджоли беруть нектар. Бджоли відвідують квітки фацелії з ранку до вечора. Особливо активне літання бджіл спостерігається в теплі безвітряні дні.

Норма висіву на 1 га: вики 80-100 кг, вівса 40-60 кг, фацелії З кг. Для одержання дружних сходів у лісостеповій смузі, при недостатній вологості ґрунту, посіви необхідно закочувати в ґрунт. Необхідно постійно посіви очищати від бур'янів, а землю рихлити.

Збір В.-в.-ф. с. на зелений корм починають тоді, коли 60-70 % фацелії перецвіте. За цей час бджоли встигають зібрати з неї більшу частину нектару. На насіння суміш збирають після того, як основні компоненти досягнуть зрілості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.