Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВИКОРИСТАННЯ ЗАВЕЗЕНИХ ПОРІД БДЖІЛ — є дуже важливим у бджільництві. Наприклад, завезені бджоли й високоплідні матки відомої породи поліпшують робочі якості місцевих бджіл. А до поліпшення якості місцевих бджіл прагне кожний бджоляр.

Бджоли різних країн, зон й областей мають свої особливості. Вони являють собою природно сформовані примітивні породи, які можуть бути вихідним матеріалом для виведення помісних бджіл. Насамперед інтерес для бджоляра становлять такі породи бджіл: українські, грузинські, далекосхідні, башкирські тощо.

Завозячи бджіл іншої породи, спочатку потрібно перевірити, наскільки вони зберігають свої цінні якості в умовах цієї місцевості. Не рекомендується, наприклад, породи південних бджіл завозити в північні райони. Для підвищення продуктивності пасік найбільший інтерес для України становлять грузинські бджоли. При використанні помісних бджіл (грузинських із місцевими породами) слід зауважити, що високим медозбором відрізняється перше покоління, у другому й подальшому продуктивність різко знижується й при зимівлі більша їхня частина гине.

Для одержання сімей-помісей треба виводити маток-дочок від бджолосімей кавказької раси. Такі помісні сім'ї відрізняються високою якістю й працездатністю.

Отриману з розплідника матку потрібно підсадити у відводок, а через 1-2 тижні взяти з нього одноденних личинок і дати їх сім'ї-виховательці, що складається з місцевих бджіл. Зрілі маточники або маток, що вийшли з них, підсаджують у відводки або основні сім'ї, попередньо видаливши з них маток. Після спарювання з трутнями молоді матки даватимуть бджіл-помісей, а через 35-45 днів вся сім'я стане помісною.

Щоб на пасіці постійно були сім'ї-помісі першого покоління, завозять чистокровних неплодових маток і схрещують їх із місцевими трутнями. Бджоли цих маток будуть метисними, а трутні чистокровними, тому що трутні розвиваються з незапліднених яєць.

Через рік-два у всіх сім'ях пасіки будуть чистокровні трутні. А для одержання сім'ї-помісі першого покоління потрібно завезти на пасіку племінні сім'ї або плодові матки місцевих бджіл. Матки-дочки цих бджіл після схрещування з трутнями дадуть помісь зворотного схрещування.

Чергуючи в такий спосіб виведення маток для заміни старих у сім'ях різних популяцій, можна утримувати на пасіці помісі тільки першого покоління, які відрізняються високою працездатністю й продуктивністю.

Помісна матка першого покоління дає бджіл другого покоління. Отримана від неї матка, спарена з місцевими трутнями, дає бджіл-помісей третього покоління. Сім'ї-помісі другого покоління відрізняються від першого нижчою продуктивністю, більшою схильністю до різних хвороб. Сім'ї-помісі третього покоління дуже слабкі, хворобливі, працювати практично не можуть.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.