Бджільництво - словник-довідник

ВИКО-ФАЦЕЛІЄВА СУМІШ — дає підтримувальний узяток у першій половині літа. Обидва види рослин відрізняються морозостійкістю, тому висівають їх напровесні. Нектароносність 1 га складає 40 кг. Тривалість цвітіння й медозбору залежить від цілей, для яких висаджувалася суміш. Якщо для одержання насіння вики, то бджоли збирають із фацелії нектар протягом усього періоду цвітіння, тобто 3-4 тижні, що складає трохи більший строк, ніж при збиранні нектару в чистих посівах фацелії. Ця суміш вигідна також тим, що вика є медоносом і починає цвісти після відцвітання фацелії, через що збільшується період узятку. При використанні В.-ф.с. на зелений корм медозбір триває в середньому 2 тижні. У насінних посівах вика з фацелією дає кращі врожаї, ніж у чистих посівах.

Для суміші беруть стандартну, або трохи меншу, гектарну норму вики й 2-3 кг насіння фацелії. Дружні сходи бувають, коли насіння засівають на глибину не більше ніж 3 см. При глибшому посіві зменшується кількість фацелієвих сходів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити