Бджільництво - словник-довідник

ВИКО-ФАЦЕЛІЄВА СУМІШ — дає підтримувальний узяток у першій половині літа. Обидва види рослин відрізняються морозостійкістю, тому висівають їх напровесні. Нектароносність 1 га складає 40 кг. Тривалість цвітіння й медозбору залежить від цілей, для яких висаджувалася суміш. Якщо для одержання насіння вики, то бджоли збирають із фацелії нектар протягом усього періоду цвітіння, тобто 3-4 тижні, що складає трохи більший строк, ніж при збиранні нектару в чистих посівах фацелії. Ця суміш вигідна також тим, що вика є медоносом і починає цвісти після відцвітання фацелії, через що збільшується період узятку. При використанні В.-ф.с. на зелений корм медозбір триває в середньому 2 тижні. У насінних посівах вика з фацелією дає кращі врожаї, ніж у чистих посівах.

Для суміші беруть стандартну, або трохи меншу, гектарну норму вики й 2-3 кг насіння фацелії. Дружні сходи бувають, коли насіння засівають на глибину не більше ніж 3 см. При глибшому посіві зменшується кількість фацелієвих сходів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.