Бджільництво - словник-довідник

ВИЛОВЛЮВАННЯ МАТКИ іноді необхідне при організації відводка, щоб поставити на матці позначку. Для В. м. не слід користуватися димарем. Якщо, двічі оглянувши сім'ю, матку знайти не вдалося, огляд гнізда відкладають на 2-3 години або переносять на наступний день.

Брати матку треба двома пальцями (великим і вказівним) за груди або за крила. Не можна брати матку за ніжки або за черевце.

На стільниках завжди складніше знайти неплодову матку, тому що вона може переміщатися в усьому вулику, бути на стінках або дні вулика. Сім'ї з неплодовими матками треба оглядати швидко, уранці або ввечері, коли немає літання бджіл і матки не вилітають на спарювання. Якщо ж матка злетить, треба залишатися на місці, тому що через кілька хвилин вона повернеться у вулик, після чого гніздо необхідно закрити.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.