Бджільництво - словник-довідник

ВИНОГРАД БЛАГОРОДНИЙ (справжній) — належить до родини виноградових. Існує безліч сортів В. Як культурна рослина вирощується в степових і лісостепових районах України, на Кавказі, у Середній Азії, на півдні Росії. У дикорослому вигляді зустрічається практично в усіх країнах світу. В. росте на будь-якому ґрунті, крім заболоченого. Теплолюбна рослина. Багаторічний деревний кучерявий кущ 150-400 см завдовжки, з вусиками стеблового походження. Листя розташоване по черзі,

зеленувато-жовте, пахуче, три- і п'ятилопатеве, великозубчасте. Квітки дрібні, мають зародкову чашечку й п'ятипелюстковий віночок. Цвіте в травні червні.

В. має сильну кореневу систему. Розмножується відводками.

Ягоди соковиті, зелені або темно-червоні, визрівають у серпні вересні.

Квітки В. приваблюють бджіл нектаром і пилком. Квітки В. бувають одностатеві та двостатеві. Одностатеві вимагають перехресного запилення, а двостатеві запилюють вітром. Бджоли, збираючи нектар, запилюють квітки В. Найактивніше квітки відвідуються з 8 до 10 години ранку. Слід знати, що не всі сорти В. виділяють нектар, і бджоли їх не відвідують. Обніжжя ж з В. бджоли приносять тільки тоді, коли поблизу немає інших пилконосів.

Сік спілих ягід В. містить від 10 до 35 % цукру, тому бджоли часто годуються ними. В окремі роки бджоли приносять у вулик до 1 кг соку В. на день. Мед із виноградного соку не є повноцінним кормом для бджіл, тому його не можна давати бджолам у зимівлю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.