Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВИРІЗАННЯ МАТОЧНИКІВ прийом, тісно пов'язаний із використанням ройового стану бджолосім'ї для одержання плодових маток.

Практикою доведено, що для одержання високопродуктивних і сильних сімей треба використовувати маток із ройових маточників. Отримані матки відрізняються високою плідністю й життєдіяльністю. Тому багато пасічників не запобігають весняним ройовим інстинктам бджолосімей, а іноді спеціально «провокують» їх. Вони створюють сприятливі умови для швидкого нарощування розплоду, утеплюють гнізда й систематично як спонукальну підгодівлю використовують цукровий сироп або медяну ситу.

Після того як бджолосім'я набрала силу, затримують роботу з розширення гнізда. Це сприяє виникненню ройового стану й закладенню ройових маточників, які пасічник вирізує й використовує для одержання маток.

В. м. у теплий сонячний день (не нижче ніж +14' Сутіні) біля відкритого вулика. Це роблять через 2-4 дні після вильоту рою, у міру дозрівання маточника. Пізніші строки В. м. призведуть до того, що сім'я відпустить другий рій. Якщо погода не дозволяє робити В. м. біля вулика, роботу проводять у закритому приміщенні. При роботі біля відкритого вулика слід уникати виникнення на пасіці злодійства.

Вирізують маточники гострим ножем обережно, зі шматочками стільника (на 1 см вище від основи). Потім маточники кріплять до стільникових рамок тієї бджолиної сім'ї, що потребує нової матки.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.