Бджільництво - словник-довідник

ВИРІЗАННЯ МАТОЧНИКІВ прийом, тісно пов'язаний із використанням ройового стану бджолосім'ї для одержання плодових маток.

Практикою доведено, що для одержання високопродуктивних і сильних сімей треба використовувати маток із ройових маточників. Отримані матки відрізняються високою плідністю й життєдіяльністю. Тому багато пасічників не запобігають весняним ройовим інстинктам бджолосімей, а іноді спеціально «провокують» їх. Вони створюють сприятливі умови для швидкого нарощування розплоду, утеплюють гнізда й систематично як спонукальну підгодівлю використовують цукровий сироп або медяну ситу.

Після того як бджолосім'я набрала силу, затримують роботу з розширення гнізда. Це сприяє виникненню ройового стану й закладенню ройових маточників, які пасічник вирізує й використовує для одержання маток.

В. м. у теплий сонячний день (не нижче ніж +14' Сутіні) біля відкритого вулика. Це роблять через 2-4 дні після вильоту рою, у міру дозрівання маточника. Пізніші строки В. м. призведуть до того, що сім'я відпустить другий рій. Якщо погода не дозволяє робити В. м. біля вулика, роботу проводять у закритому приміщенні. При роботі біля відкритого вулика слід уникати виникнення на пасіці злодійства.

Вирізують маточники гострим ножем обережно, зі шматочками стільника (на 1 см вище від основи). Потім маточники кріплять до стільникових рамок тієї бджолиної сім'ї, що потребує нової матки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.