Бджільництво - словник-довідник

АЛЬБІНІЗМ — відсутність пігменту у волосках і рогівці ока. У бджолиній сім'ї іноді можуть з'являтися особини з білими очима, найчастіше це трутні, рідше — матка й робочі бджоли. Бджоли, які страждають на А., зазвичай нічого не бачать і приречені на швидку загибель.

Колір очей залежить від наявності в них пігменту інсекторубіну. При порушенні обміну речовин цей пігмент не виробляється або виробляється в малих кількостях. Це призводить до того, що очі бджіл можуть бути білими, жовтими, жовто-зеленими, червоними й інших колірних відтінків.

Зустрічається також мозаїчна забарвленість, коли деякі ділянки очей забарвлені іншим кольором. Іноді в бджолосім'ї може бути від 20 % до 60 % білооких трутнів і лише одиниці

бджіл-альбіносів. Білоокі трутні й бджоли не можуть орієнтуватися, тому при вильоті з вулика гинуть. Із трутнями-альбіносами не можна плутати молодих трутнів, які щойно вийшли з чарунок, на яких ще є тонка плівка, що залишилася після линяння.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.