Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВИРОДЖЕННЯ РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ — зміна зовнішньої та внутрішньої будови дорослих особин. Це явище спостерігається в неблагополучних сім'ях, при поганому утриманні бджіл. В. б. відзначається в окремих сім'ях, не масово. Відомі такі прояви В. б.:

бджоли-альбіноси поява в бджолиній сім'ї особин із білими очима. Зазвичай вони нічого не бачать і приречені на швидку загибель;

мікроцефалія основна ознака мала голова. Спостерігається в робочих бджіл, трутнів і маток;

циклопи одноокі бджоли. Двоє очей ніби зливаються в одне у формі півмісяця. Через свій дефект одноокі бджоли не можуть літати;

бджоли-каліки мають недорозвинені крила, ніжки й інші органи. Причиною такого каліцтва може бути застуджений розплід, близькоспоріднене схрещування порід бджіл, різке струшування рамок із розплодом, недостатня годівля личинок бджо- лами-годувальницями тощо.

Заходи боротьби. Заміна маток, які дають виродливе потомство, повноцінними; виведення якісних маток; контроль за спарюванням маток із трутнями, щоб не було близькоспорідненого спарювання; усунення факторів, що негативно впливають на розвиток бджолосім'ї.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.