Бджільництво - словник-довідник

ВИТРАТИ КОРМУ БДЖОЛОСІМ'Ї В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ — залежать від сили бджолосім'ї, тривалості й умов зимівлі, кількості нарощуваного розплоду восени й на початку весни.

Сильні сім'ї з молодими матками за вересень — жовтень споживають до 4-5 кг корму. Узимку бджоли поїдають неоднакову кількість корму. З листопада по лютий — 600-700 г на місяць, у лютому — 1-1,5 кг, у березні — 2-2,5 кг. Усього сильна сім'я з листопада до кінця березня споживає від 8 до 10 кг меду, середня сім'я — до 7-8 кг, слабка — до 5-6 кг.

За весняний період, з моменту очисного обльоту до появи першого узятку в природі (35-40 днів), одна бджолосім'я споживає 4-5 кг корму. Звідси видно, що за зимово-весняний період сім'я бджіл споживає від 10 до 15 кг корму. В. к. визначаються зважуванням кожної окремої рамки з кормом восени й навесні.

У південних районах за період зимівлі бджоли споживають корму на 4-5 кг менше, ніж бджоли, які утримуються на півночі.

Якщо в період зимівлі в приміщенні зимівника сильно коливається температура, а також підвищена вологість, бджоли споживають на 3-4 кг корму більше.

Бджолосім'ї, які пішли в зимівлю без перги, споживають корму менше. Наявність перги в сім'ї стимулює бджіл до вирощування розплоду.

Більше корму споживають безматкові, хворі на нозематоз сім'ї, а також ті, у гнізді яких знаходиться недоброякісний корм.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.