Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВІДКЛАДАННЯ ЯЄЦЬ МАТКОЮ, або червління. Із сьомого дня свого життя при сприятливій погоді матка спаровується з трутнями. Якщо ж протягом місяця матка не спаровується, то вона залишиться неплодовою й відкладатиме лише незапліднені яйця.

На 2-4-й день після спарювання матка відкладає яйця на дно підготованих бджолами чистих чарунок. Вона запихає голову в кожну чарунку, ніби перевіряючи, чи підготовлена вона, потім підгинає тіло, швидко всуває в чарунку черевце, і через 9-12 секунд яйце відкладене. На стільниках із неправильним, брудними або трутневими чарунками матка витрачає багато часу на пошуки правильних і чистих чарунок, що значно знижує кількість яєць.

У бджолині чарунки матка кладе запліднені яйця, з яких виводяться робочі бджоли, у трутневі — незапліднені, з яких виводяться трутні.

Метаболічне навантаження на матку надзвичайно високе: у період яйцекладки вона може відкладати до 2-3 тисяч яєць на добу, загальна маса яких перевищує вагу матки вдвічі-втричі. Така висока продуктивність забезпечується доброю годівлею матки: бджоли-годувальниці годують матку молочком, що виробляється залозами молодих робочих бджіл.

Першу кладку матка починає ще наприкінці зими з 20—30 штук. Перші весняні обльоти бджіл, які приносять свіжий пилок і нектар, стимулюють матку різко збільшити кладку яєць, що до середини літа досягає свого максимуму. У період головного й сильного медозбору продуктивність матки знижується, тому що бджоли заповнюють нектаром усі вільні чарунки, обмежуючи ЇЇ роботу. Осіння діяльність матки залежить від наявності підтримувального узятку. З настанням холодів бджоли менше годують матку, що скорочує її яйценосність.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.