Бджільництво - словник-довідник

ВІЛЬХА щедрий пилконіс родини березових. Особливо цінним в ній є те, що вона рясно дає пилок бджолам напровесні, зацвітаючи однією з перших. Цвіте до розпускання листя. Пилок сухий, при струсі сережок обсипається й розноситься вітром. Росте зазвичай В. на сирих місцях, на болотах і на берегах рік. Кора дерева сіро-зелена. Листя опушене, овальне або яйцеподібне, на верхівці загострене, рідше притуплене. Чоловічі квітки В. циліндричні, зібрані в довгі, пониклі сережки. Плоди крихітні однонасінні горішки з вузькими перетинчастими крильми, дозрівають у жовтні, висипаються в лютому березні.

Зібраний з В. пилок зберігають у банці з притертою пробкою й використовують його в тому ж сезоні.

Найбільшу цінність представляють В. чорна й В. біла.

В. чорна одержала свою назву завдяки потемнінню кори в старих дерев. Зустрічається на берегах рік і струмків, у ярах і балках, навіть у степах. Росте дуже швидко. Висота дерева 30- 35 м. Бруньки липкі. Доросле листя блискуче, темно-зеленого кольору.

В. біла дерево з гладкою сірою корою. Цей вид В. росте швидше ніж В. чорна. Менш вимоглива до ґрунту, добре переносить перезволоженім. Особливо часто зустрічається в долинах рік, біля берегів струмків, а також на болотах. Висота дерева 15 м, рідше — 20 м. Іноді росте великим кущем. Бруньки й молоде листя, на відміну від В. чорної, не липке.

Вирощують В. черешками, поросллю, насінням. Насіння В. висаджують у вологий ґрунт.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.