Бджільництво - словник-довідник

ВІЛЬХА — щедрий пилконіс родини березових. Особливо цінним в ній є те, що вона рясно дає пилок бджолам напровесні, зацвітаючи однією з перших. Цвіте до розпускання листя. Пилок сухий, при струсі сережок обсипається й розноситься вітром. Росте зазвичай В. на сирих місцях, на болотах і на берегах рік. Кора дерева сіро-зелена. Листя опушене, овальне або яйцеподібне, на верхівці загострене, рідше притуплене. Чоловічі квітки В. циліндричні, зібрані в довгі, пониклі сережки. Плоди — крихітні однонасінні горішки з вузькими перетинчастими крильми, дозрівають у жовтні, висипаються в лютому — березні.

Зібраний з В. пилок зберігають у банці з притертою пробкою й використовують його в тому ж сезоні.

Найбільшу цінність представляють В. чорна й В. біла.

В. чорна одержала свою назву завдяки потемнінню кори в старих дерев. Зустрічається на берегах рік і струмків, у ярах і балках, навіть у степах. Росте дуже швидко. Висота дерева 30- 35 м. Бруньки липкі. Доросле листя блискуче, темно-зеленого кольору.

В. біла — дерево з гладкою сірою корою. Цей вид В. росте швидше ніж В. чорна. Менш вимоглива до ґрунту, добре переносить перезволоженім. Особливо часто зустрічається в долинах рік, біля берегів струмків, а також на болотах. Висота дерева 15 м, рідше — 20 м. Іноді росте великим кущем. Бруньки й молоде листя, на відміну від В. чорної, не липке.

Вирощують В. черешками, поросллю, насінням. Насіння В. висаджують у вологий ґрунт.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити