Бджільництво - словник-довідник

AMI однолітня засухостійка трав'яниста рослина родини зонтичних.

У дикому вигляді росте на солонцюватих ґрунтах, зустрічається в степах, на сухих луках, часто утворює зарості. Культивується як цінна кормова культура. Дуже добрий медонос. Навіть у посушливі роки відрізняється рясним цвітінням і плодоносінням. Висота 120-130 см, стебло пряме, гіллясте, із численними парасольками. Листя на стеблі почергове, нечисленне, пір'ясто-розсічене, голе, ясно-зеленого кольору. Квітки двостатеві, білі, дрібні, з відкритими нектарниками, зібрані у великі суцвіття складний зонтик, до 25 см у діаметрі. Нектар виділяється на верхній частині зав'язей і після опадання квіткових пелюстків. Плоди насіння яйцеподібне або яйцевидно-довгасте, дрібне, з одного боку загострене, з нитковидними прямими білими реберцями сірувато-бурого кольору. Запах ароматний, специфічний.

Бджоли охоче відвідують А. під час цвітіння, тому що просте влаштування квіток дозволяє їм легко збирати пилок і нектар. Великою перевагою рослини є тривалий період цвітіння близько двох місяців, за цей час багато медоносних дерев і рослин вже відцвітають. Найінтенсивніше виділення нектару спостерігається при температурі повітря вище за 30 °С. Вегетаційний період у неї триває до 180 днів, і майже половину цього часу вона цвіте.

Розмножується А. винятково насінням, яке необхідно піддати стратифікації. Стратифікацію проводять під снігом, у льодовику або холодному підвалі при температурі -2 °С протягом 30- 40 днів. Висівають А. до початку сівби ранніх ярових культур (можна й під зиму) на рясно удобрених й чистих від бур'янів площах. Ширина міжрядь 45-60 см, глибина закладення насіння 1,5-2 см. Розвивається швидко, утворюючи товстий кущ. Сходи з'являються на 10-17-й день після посіву. Через місяць уже настає фаза розетки. Через 3 місяці цвітіння, що триває протягом 40-45 днів. Бур'яни не приживаються поруч з А.

Мед з А. густий, прозорий, червонуватого відтінку, ароматний, приємний на смак. Зберігається він добре, довго не зацукровується.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.