Бджільництво - словник-довідник

ВОЛОЧНИЦЯ — велика або середньої величини хижа муха із ряду двокрилих, личинки якої харчуються личинками інших комах.

З 5 тисяч видів на території європейської частини СНД зустрічається близько 100 видів. Ворогами бджіл є прикрашена В., В. шершнеподібна, ляфрії горбата, вогненна й руда.

Дорослі особини зустрічаються повсюдно. їх можна побачити на узліссях, лісових просіках, дорогах. Комахи нападають на льоту на жертв ззаду, захоплюють їх ногами, паралізують і висмоктують. Іноді цих мух можна побачити під час полювання на бджіл біля льотків. Деякі види В. здатні за добу знищити до 140 бджіл.

Заходи боротьби. Установлюють пасіки в місцях, де немає масового виплоду В. Розоряють гнізда, знищують личинки й лялечки комахи в місцях виплоду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.