Бджільництво - словник-довідник

ВОСКОВУДУВАЛЬНА РАМКА — використовується на пасіці для одержання; воску. Це звичайна порожня рамка, поставлена в гніздо. Щоб бджоли швидше почали відбудування стільника, до верхнього бруска цієї рамки кріплять вузьку (1-2 см) смужку штучної вощини. Якщо В. р. розділити планкою на дві рівні частини, то будування стільника розпочнеться швидше й він буде готовий у півтора рази швидше (рис. 9), при цьому смужку штучної вощини прикріплюють і до рамки, і до планки.

Відбудовані стільники вирізують не повністю, а залишають смужки завширшки 1 -1,5 см біля верхнього бруска й біля планки, вставленої посередині рамки, щоб бджолам легше було знову починати будівництво стільників. В. р. зі знімним верхнім бруском розділена планкою на дві нерівні частини: нижню — велику, у якій відбудовується на штучній вощині стільник, придатний для вирощування в ньому розплоду, і верхню — меншу, де бджоли відбудовують трутневі чарунки. Пасічник повинен періодично вирізати трутневу частину стільника.

Рамка зі знімним верхнім бруском дуже зручна тим, що ЇЇ можна ставити в гніздо раніше, ніж В. р. інших типів, тому що вона менше дозволяє охолоджуватися гнізду.

Використовують В. р. у гніздах бджіл при наявності в природі узятку, тобто з травня по серпень. Ставлять їх між крайньою медоперговою рамкою й рамкою з розплодом, улітку ж можна розміщати її й у середині гнізда. У гніздо сім'ї поміщають по одній-дві, в окремих випадках по три В. р.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.