Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ВОСКОВІ ЗАЛОЗИ БДЖОЛИ — являють собою групи видозмінених гіподермальних клітинок, які виділяють віск. Бджоли починають виділяти віск із 12-18-денного віку. У цей період у них найактивніше працюють В. залози. Навесні й улітку восковидільні здатності бджіл проявляються сильніше, восени ж (навіть у молодих особин) вони згасають. В. з. у маток і трутнів відсутні.

Черевні етерніти (півкільця) мають довгі задні частини, які значно перекривають етерніт наступного сегмента. Передні чотири етерніти являють собою два великі блискучі овали (дзеркальця), розділені вузькою й темнішою середньою смужкою; випукла частина густо опушена. Зсередини ці частини етернітів укриті В. з., які являють собою спеціалізовані ділянки епідерми боків тулуба, які у восковидільний період життя бджоли сильно товщають і набувають залозистої структури. Віск виділяється в рідкому вигляді через дзеркальця, твердішає крупицями у воскових кишеньках, розташованих між дзеркальцями й прикритими частинами попереднього стерніта. У період, коли восковидільна здатність бджоли значно скорочується, а потім повністю припиняються, залози дегенерують і перетворюються на рівний шар клітин. Але при необхідності В. з. можуть розвиватися вдруге й виділяти віск. При повторному розвитку В. з. організм бджоли швидко старіє, вона погано переносить зимівлю.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.