Бджільництво - словник-довідник

ВУЛИК ВЕРТИКАЛЬНИЙ — має вертикальне розташування гніздових рамок у надставках або напіврамок у медяних магазинах у 2-4 і більше ярусів на відміну від горизонтального вулика-лежака, де гніздо й рамки для запасів меду розташовані в один ярус.

До В. в. належать багатокорпусні, двокорпусні, 12-рамкові, 14-рамкові й ін. конструкції вуликів. Гнізда багатокорпусних вуликів розширюють окремими рамками після постановки іншого корпуса над нижнім. Магазин на 12-рамковий вулик ставиться зверху. Щоб змусити бджіл перейти в магазин, іноді доводиться на якийсь час піднімати 2-3 гніздові рамки. Як тільки магазин буде наполовину заповнений медом, під нього підставляють іншу надставку.

Вертикальне розташування гнізда має свої переваги: менше запарюється розплід, бджоли збирають більше меду. З В. в. зручно працювати, на обслуговування бджолосімей витрачається значно менше часу, ніж з вуликами інших конструкцій.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити