Бджільництво - словник-довідник

ВУЛИК ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ на відміну від вертикального вулика, де гнізда розширюються вгору, з використанням надставок, у В. г. гніздо розширюється в горизонтальному напрямку.

У В. г. гніздо розширюється поступово, відповідно до сили сім'ї, що виключає утворення розривів у гнізді та його охолодження. Все гніздо бджіл легко оглядається, з ним легко працювати. Розмір гнізда розрахований на 20-24 рамки й дає можливість утримувати як улітку, так і взимку поруч з основною сім'єю відводок або нуклеус і застосовувати різні методи догляду за бджолосім'ями.

Існує кілька типів В. г. їхні конструкції залежать від регіонів, де вони поширені. Так, існують вулики-лежаки на стандартну рамку завбільшки 435 х 300 мм і на повернену на 90° рамку — 300 х х 435 мм. До цих рамок пристосований пасічний інвентар, а також розмір листів штучної вощини. Вулик-лежак на 20 рамок завбільшки 435 х 300 мм затверджений стандартом для пасік України. Він уміщає в себе одну бджолосім'ю й відводок або нуклеус. В. г. розрахований на перевезення під час кочівлі пасіки.

У місцях рясного медозбору на вулики-лежаки встановлюють магазини.

В. виготовляються одностінні, а для зимівлі бджіл на волі з утепленими передньою й задньою стінками. Гніздо бджіл з обох боків утеплюють матами, подушками або іншим утеплювачем. У такий спосіб виходить, що В. г. буде утеплений з усіх боків.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.