Бджільництво - словник-довідник

ВУЛИК ЛЕЖАК УКРАЇНСЬКИЙ — його конструкція дозволяє розмістити в ньому одну сім'ю з нуклеусом або утримувати в зимовий період дві бджолині сім'ї. У комплект вулика входить корпус, глухе неокреме дно, односхилий дах, 20 високих вузьких рамок, одна діафрагма. У цьому В.-л. передня й задня стінки корпуса утеплені. Зовнішні розміри корпуса: довжина 830 мм, ширина — 440 мм, висота — 600 мм. Товщина зовнішніх стінок — 15 мм, внутрішніх — 25 мм. Зовнішні й внутрішні передні й задні стінки мають довжину 830 мм.

У верхній частині внутрішніх стінок вибрані два фальци: нижній (11 х 20 мм) — для плічок рамок, верхній (18 х 6 мм) — для стельових дощечок.

Бічні стінки складаються з п'яти дощок. Розмір бічних стінок: довжина — 420 мм, товщина — 35 мм. У бічних стінках є пази: у верхній — для притискної дошки, у нижній (35 х 20 мм) — для дна.

У передній і одній з бічних стінок корпуса встановлені льотки. У передній стінці розташовані два нижні та два верхні льотки. Нижні льотки (довжина 200 мм, висота 12 мм) знаходяться ліворуч і праворуч на передній стінці в 100 мм від краю вулика. Верхні льотки розташовані над нижніми (їхня довжина 100 мм, а висота 12 мм) на відстані 340 мм від нижньої зовнішньої частини передньої стінки й 160 мм від краю вулика.

На лівій бічній стінці знаходиться льоток завдовжки 100 мм і заввишки 12 мм на відстані 170 мм від краю вулика й 35 мм від низу бічної стінки. Розташування льотка незвичайне. Виходить, що він обернений не до торцевої частини рамки, а до чарунок стільників. Прилітна дошка прикріплена до нижньої частини упору засувок кожного льотка.

Дно вулика складається з трьох дощок. У вулику є притискна рейка, за допомогою якої закріплюються рамки під час перевезення бджіл. Рамки високі, вузькі, розміром 300 х 435 мм.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.