Бджільництво - словник-довідник

ВУЛИЧКА — міжрамковий простір у гнізді бджіл, у бджільницькій практиці це ще й одиниця виміру сили сім'ї, куди входить 250-300 г бджіл. У природних умовах бджоли будують стільники завтовшки 2,4-2,5 см, з величиною вулички між ними 1,2-1,3 см. Стільники, у які бджоли складають нектар, можуть бути й товщі — 3,2-3,5 см.

На практиці величина В. залежить від кількох обставин. Наприклад, для кращого збереження в гнізді тепла В. навесні скорочують до 0,8-0,9 см. Такий прийом дозволяє бджолам краще обігрівати розплід.

Улітку В. прийнято збільшувати до 1,2 см, тому що вужчий простір перешкоджає нормальній вентиляції гнізда. Згодом це призводить до підвищення вологості в гнізді, і бджолина сім'я, як правило, починає роїтися.

Деякі бджолярі збільшують В. до 1,7-1,9 см, щоб бджоли могли відбудовувати глибші чарунки. У таких глабоких чарунках матки не можуть відкладати яйця, тому бджоли використовують їх під нектар.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.