Бджільництво - словник-довідник

ГАЗ СІРЧИСТИЙ — одержують у результаті спалювання сірки. Безбарвний газ із різким запахом. Добре розчиняється у воді. У бджільництві використовується для дезінфекції інвентарю, дезінсекції й дератизації.

При ураженні стільників і суші восковою міллю використовують Г. с., отриманий від спалювання сірки в дозі 50 г/м3, при розміщенні 100 гніздових рамок на 1 м3 й експозиції 24 год. Стільники обкурюють і щільно закривають у вуликах тощо.

Г. с. знищує воскову міль, але недостатньо ефективно діє на її лялечок і зовсім нешкідливий для яєць. Тому обкурювати стільники необхідно тричі: уперше — при виявленні уражених стільників, удруге — через 10-15 днів після першої обробки, утретє — через 15-20 днів після повторного окурювання. Протягом усього цього періоду лялечка воскової молі розвивається, а періодична обробка Г. с. убиває її на подальших стадіях розвитку.

Для знищення цвілевих грибів із профілактичною метою Г. с. обкурюють зимівники. Перед дезінфекцією обов'язково виносять із приміщення всі кормові запаси, інвентар, усе, що не підлягає обробці. Після обробки необхідно провітрювати приміщення доти, поки зовсім не вивітриться запах.

Працюючи з Г. с., бджоляр повинен бути дуже обережним, щоб не одержати отруєння. Обробку зимівників Г. с. проводять протягом 6-12 год при температурі не нижче ніж 15 °С.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити