Бджільництво - словник-довідник

ГЕМОЛІМФА — безбарвна рідина, що циркулює в судинах і міжклітинному просторі безхребетних тварин із незамкнутою системою кровообігу. У Г. є незабарвлені кров'яні тільця — гемоцити. Г. поєднує функції крові й лімфи. Безперервно рухаючись, вони обмивають усі клітини та тканини тіла бджоли, збагачують їх поживними речовинами й частково киснем. А з клітин, у свою чергу, вимивають продукти розпаду білка, шкідливі для організму. Г. забезпечує взаємозв'язок окремих частин організму й постійні фізіологічні процеси в органах тіла бджоли. Гемоцити виконують захисну функцію, вони протистоять бактеріям й іншим шкідливим речовинам, що зненацька потрапляють в організм бджоли.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.