Бджільництво - словник-довідник

ГЕТЕРОЗИС — один із прийомів селекції, що дозволяє збільшувати ріст, розвиток; підвищує життєвість і продуктивність потомства, отриманого від схрещування різних видів, сортів, порід. Г. забезпечує потомству довголіття, вищу витривалість у порівнянні з батьками. Цей прийом широко застосовується в практиці виведення нових сортів рослин і порід тварин. Г. сильно проявляється тільки в першому поколінні, тому у виробництві для міжпородного схрещування беруть гібриди тільки цього покоління. У наступних поколіннях Г. знижується, урожайність зменшується, тому в практиці воліють використовувати тільки гібриди першого покоління.

У бджільництві вже широко практикується Г. для підвищення продуктивності бджіл. Особливо сильно виявляється Г. при схрещуванні географічно віддалених порід бджіл. У цей час добре вивчений Г. помісей, отриманих від таких порід: кубанські із середньоросійськими, кавказькі із середньоросійськими, українські з далекосхідними, далекосхідні із середньоросійськими, гірські грузинські з бджолами гірських районів Закарпаття.

Добре зарекомендували себе Г. помісі, отримані від сірих грузинських маток, спарених із трутнями українських і далекосхідних бджіл, а також із трутнями бджіл, завезених із гірських районів Закарпаття. Помісні сім'ї від українських і високогірних порід показали високу продуктивність і збільшили вихід меду й воску на 50 %.

Гібриди першого покоління, отримані від схрещування особин двох інбредних ліній, частіше характеризуються вираженим Г. Для одержання нових цінних для господарства форм цим широко користуються не тільки у тваринництві, але й у бджільництві.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.