Бджільництво - словник-довідник

ГЕТЕРОСТИЛІЯ, або різностовбчастість, — є однією з форм пристосування до перехресного запилення. Полягає вона у своєрідній будові квітки, що сприяє потраплянню на рильце чужого пилку. Рослини, яким властива Г., характеризуються неоднаковою висотою стовпчиків маточок і тичинок різних квіток. У гречки, наприклад, квітки бувають двох типів: на одних екземплярах вони мають високі тичинки й рильця з короткими стовпчиками, а на інших, навпаки, короткі тичинки й високі стовпчики маточок. Запилення найуспішніше відбувається в тому випадку, якщо пилок переноситься з квітки на квітку тичинками квітки з високими стовпчиками, а з короткотичинкових квіток на квітки, у яких маточки з короткими стовпчиками. Завдяки такій будові квіток пилок, залежно від висоти тичинок, потрапляє на різні ділянки тільця бджоли.

Пилкові зерна високотичинкових квіток збираються на тілі бджоли, а вона, у свою чергу, доторкаючись до рильця квітки з високими стовпчиками, запилює їх. Так само відбувається перенесення пилку з квіток із короткими тичинками на маточки з низькими стовпчиками.

Г. сприяє перехресному запиленню рослин і забезпечує одержання високоякісного насіння і плодів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.