Бджільництво - словник-довідник

ГІГІЄНА ПАСІЧНИКА полягає в утриманні чистими рук, робочого одягу, виробничих і службових приміщень. Чистота рук вбереже пасічника від інфекційних шлунково-кишкових і шкірних захворювань. Перед і після закінчення огляду вулика необхідно ретельно вимити з милом руки в теплій воді. Оглядаючи хворі бджолосім'ї, особливо заражені грибковими хворобами (аспергільоз тощо), потрібно дотримуватися правил обережності, тому що з вітром, що вдихається, у легені потрапляють спори збудника хвороби, які можуть згодом викликати важкі захворювання. Для профілактики необхідно надягти марлеву маску. Чистий одяг, на відміну від просоченого потом й іншими різкими запахами, не дратує бджіл і вони не жалять.

Улітку необхідно працювати у світлому халаті або комбінезоні й у білому крислатому капелюсі, щоб уникнути теплового удару, працюючи на пригріві. На пасіці повинні бути обов'язково аптечка, вода, ємність для води.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.