Бджільництво - словник-довідник

ГІГІЄНА ПАСІЧНИКА — полягає в утриманні чистими рук, робочого одягу, виробничих і службових приміщень. Чистота рук вбереже пасічника від інфекційних шлунково-кишкових і шкірних захворювань. Перед і після закінчення огляду вулика необхідно ретельно вимити з милом руки в теплій воді. Оглядаючи хворі бджолосім'ї, особливо заражені грибковими хворобами (аспергільоз тощо), потрібно дотримуватися правил обережності, тому що з вітром, що вдихається, у легені потрапляють спори збудника хвороби, які можуть згодом викликати важкі захворювання. Для профілактики необхідно надягти марлеву маску. Чистий одяг, на відміну від просоченого потом й іншими різкими запахами, не дратує бджіл і вони не жалять.

Улітку необхідно працювати у світлому халаті або комбінезоні й у білому крислатому капелюсі, щоб уникнути теплового удару, працюючи на пригріві. На пасіці повинні бути обов'язково аптечка, вода, ємність для води.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити