Бджільництво - словник-довідник

ГІНАНДРОМОРФІЗМ змішання в одній особині ознак робочої бджоли та трутня. Розрізняють 3 типи гінандроморфів: форми з перевагою ознак трутня, форми з перевагою ознак бджоли й форми з рівною кількістю тих й інших ознак. В останньому випадку ознаки трутня та бджоли можуть розділятися між лівим і правим боком тіла, передньою й задньою її частинами. Причиною Г. є порушення нормальних процесів запліднення. Організм гінандроморфа складається з клітин, що утворюють чоловічі й жіночі форми. Г. нерідко виникає при спарюванні маток і трутнів різних порід. Хвороба може виявитися також в одиничних екземплярів, якщо витримати запліднене яйце при зниженій температурі. Кількість гінандроморфних особин у бджолосім'ї невелика; вони нежиттєздатні й бджоли їх викидають із вулика. При наявності великої кількості виродливих бджіл в одній бджолосім'ї необхідно замінити матку на більш високоякісну.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.