Бджільництво - словник-довідник

ГІСОП — багаторічний напівчагарник родини губоцвітих. Чудовий медонос. На одному місці може рости до 10 років. Росте найкраще на легких ґрунтах і відкритих сонячних місцях, але частіше вирощується як декоративна рослина. Засухостійкий, морозотривкий. Стебло досягає висоти 45-50 см. На бічних і верхівкових гілках (3-4 пари) є суцвіття, які несуть більше 1000 квіток. Забарвлення суцвіть яскраве. Починаючи з другого року життя Г. щорічно утворює численні пагони заввишки до 60- 80 см. На кожному кущі утвориться близько 10 тис. квіток.

Ця рослина характеризується рясним і тривалим цвітінням, сильним нектаровиділенням. При ґрунтовому посіві цвіте в перший рік із середини липня до кінця серпня. Вміст цукру в нектарі залежить від віку Г., місця розташування квіток у суцвіттях і метеорологічних умов. Нектаропродуктивність Г. другого року життя з 1 га може скласти 300 кг і більше. Здатний цвісти після підрізування. Мед із Г. зараховують до найкращих сортів.

Насіння Г. висівають восени або навесні на глибину не більше 0,5 см.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити