Бджільництво - словник-довідник

ГІСОП — багаторічний напівчагарник родини губоцвітих. Чудовий медонос. На одному місці може рости до 10 років. Росте найкраще на легких ґрунтах і відкритих сонячних місцях, але частіше вирощується як декоративна рослина. Засухостійкий, морозотривкий. Стебло досягає висоти 45-50 см. На бічних і верхівкових гілках (3-4 пари) є суцвіття, які несуть більше 1000 квіток. Забарвлення суцвіть яскраве. Починаючи з другого року життя Г. щорічно утворює численні пагони заввишки до 60- 80 см. На кожному кущі утвориться близько 10 тис. квіток.

Ця рослина характеризується рясним і тривалим цвітінням, сильним нектаровиділенням. При ґрунтовому посіві цвіте в перший рік із середини липня до кінця серпня. Вміст цукру в нектарі залежить від віку Г., місця розташування квіток у суцвіттях і метеорологічних умов. Нектаропродуктивність Г. другого року життя з 1 га може скласти 300 кг і більше. Здатний цвісти після підрізування. Мед із Г. зараховують до найкращих сортів.

Насіння Г. висівають восени або навесні на глибину не більше 0,5 см.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити