Бджільництво - словник-довідник

ГІСОП — багаторічний напівчагарник родини губоцвітих. Чудовий медонос. На одному місці може рости до 10 років. Росте найкраще на легких ґрунтах і відкритих сонячних місцях, але частіше вирощується як декоративна рослина. Засухостійкий, морозотривкий. Стебло досягає висоти 45-50 см. На бічних і верхівкових гілках (3-4 пари) є суцвіття, які несуть більше 1000 квіток. Забарвлення суцвіть яскраве. Починаючи з другого року життя Г. щорічно утворює численні пагони заввишки до 60- 80 см. На кожному кущі утвориться близько 10 тис. квіток.

Ця рослина характеризується рясним і тривалим цвітінням, сильним нектаровиділенням. При ґрунтовому посіві цвіте в перший рік із середини липня до кінця серпня. Вміст цукру в нектарі залежить від віку Г., місця розташування квіток у суцвіттях і метеорологічних умов. Нектаропродуктивність Г. другого року життя з 1 га може скласти 300 кг і більше. Здатний цвісти після підрізування. Мед із Г. зараховують до найкращих сортів.

Насіння Г. висівають восени або навесні на глибину не більше 0,5 см.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.