Бджільництво - словник-довідник

ГЛЕДИЧІЯ — засухостійка й теплолюбна рослина, прикметною рисою якої є абсолютна стійкість до різних шкідників. Чудово використовується в якості полезахисних лісосмуг на півдні України. При підрізанні кущів створює непрохідний живопліт. Дерево або кущ із родини бобових. Деревна рослина заввишки 10-12 м, із прямим стовбуром, зі складним листям. Стовбур і гілки з гострими шипами, розгалуженими на три частини. Квітки дрібні, зеленуваті. Плід завдовжки 15-30 см. Цвіте в травні — червні.

Чудовий медонос. Г. за своїми медоносними якостями стоїть на другому місці після акації. З 1 га насаджень можна одержати до 250 кг медів. Плодоносити починає з 7-8 років. Насіння з'являється пізно восени; збирають їх до грудня. Насіння не втрачає схожості протягом 5 років.

Розмножують Г. посівом насіння. Висаджують напровесні на смуги, підготовлені для живоплоту. Росте дуже швидко. При висаджуванні стовбур саджанця укорочують на одну третину, залишаючи здорові нижні гілки. Розміщають її у три ряди з відстанню 35-40 см між рядами, а також між деревами. Для надання огорожі форми проводять відповідне обрізання й підстригання рослини.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити