Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ГНІЗДО БДЖІЛ — частина стільників у вулику, на якій зосереджується життя всієї бджолосім'ї. Зазвичай ці стільники зайняті розплодом і кормами. Г. б. складається з декількох вертикально розташованих стільників із вуличками між ними у 8-12 мм.

Температура Г., як правило, більш-менш рівна незалежно від зовнішньої температури повітря. Оптимальна температура для життєдіяльності бджіл у той період, коли в Г. є розплід, 34-36 °С, а при його відсутності — 14-28 °С.

Для підтримки в гнізді належної температури бджоли споживають неабияку кількість корму. Щоб підтримувати тепловий режим, бджоляреві потрібно також скорочувати й утеплювати Г. і вулики.

Вигляд і розміри Г. залежать від сезону. Пізно восени, узимку й напровесні воно розміщається на 8-10 рамках, що мають значні запаси корму — мед і пергу. Коли настає час літної діяльності бджіл, бджолосім'я поступово поїдає медяні запаси, а звільнені від корму чарунки заповнюються розплодом. У цей період для Г. характерним є таке розташування: навпроти льотка в центрі, де кращий повітрообмін, розташований розплід, його обрамляє смуга свіжої перги, а за нею, у верхній частині й із боків розташовані медяні стільники. Із приходом тепла й появою першого узятку й зі збільшенням сім'ї Г. п. значно розширюється й може займати 20-24 рамки у вуликах-лежаках, 4 й більше корпусів — у багатокорпусних вуликах.

Щоб стимулювати восковидобувну діяльність бджіл, під час узятку в середину гнізда поміщають рамки зі штучною вощиною

І або будівельні рамки, які бджоли швидко відбудовують. Але робити це потрібно так, щоб не погіршити температурний режим і не скоротити площу стільників під розплід.

Стільники, де розміщається Г. б., згодом старішають. У зменшених, темних чарунках виводяться дрібні бджоли. Тому рекомендується щорічно половину або чверть усіх наявних на пасіці гніздових стільників заміняти новими.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.