Бджільництво - словник-довідник

ГОДІВНИЦЯ — посуд, за допомогою якого бджолині сім'ї підгодовують цукровим або медяним сиропом із метою поповнення кормових запасів і дресирування бджіл. Існує безліч конструкцій Г., пристосованих для встановлення їх зверху, збоку або знизу гнізда. Найпоширенішою серед них є дерев'яна годівниця-рамка (рис. 12). Розрахована вона на 1-2 л сиропу, обшита з обох боків фанерою або дощечками. Г. чіпляють плічками до фальців вулика збоку гнізда.

Г. із проходом (8 мм) для бджіл, відома як Г. Міллера (рис. 12а). Вона виготовлена з дерева, або з деякими металевими деталями: корпус бляшаний, а прохід для бджіл дерев'яний. Такі Г. мають великий обсяг (уміщають від 2 до 10 л сиропу). Г. Міллера встановлюють поверх рамок гнізда.

Підрамкові Г. часто використовуються як поїлки. Будуються вони у вигляді декількох неглабоких каналів, з'єднаних із джерелом води або сиропу — пляшкою або іншою ємністю. Якщо бджолам дають воду, то поїлку дають через льоток, а якщо сироп, — збоку від вставної дошки, щоб не викликати на пасіці бджолиного злодійства.

Іноді як Г. використовують скляну банку на 0,5-1 л сиропу. Наповнену сиропом банку закривають підставкою-кришкою й перевертають догори дном. Якщо корм дається взимку, то банку зав'язують змоченою тканиною або марлею, складеною вдвічі. Перевернену банку ставлять на дротяну сітку над гніздом бджіл.

У цей час використовуються модернізовані пластмасові Г., які можна ставити як в українські вулики, так й у вулики з довжиною рамок 435 мм. Бджоли проходять через отвори, де й беруть корм.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.