Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ГОЛОВА БДЖОЛИ — на Г. розташовані очі: пара великих бічних складних очей, а між ними — три маленькі прості ока.

Ротовий апарат складається з верхніх і нижніх щелеп, верхньої й нижньої губи, які в діючому положенні збираються в хоботок для харчування рідким кормом.

У задній частині Г. знаходиться потиличний отвір, через який проходять стравохід, нерви, кровоносні судини, повітряні трубки й слинна протока.

Дуже важливим органом, розташованим на голові бджоли, є вусики. Кожен вусик рухливо закріплений чотирма м'язами так, що він може обертатися, і складається зі стрижня й джгутика.

Стрижень у трутня коротший, ніж у робочої бджоли, а хоботок набагато довший. Він складається з 13 кілець, а в маток і робочих бджіл — з 11. Джгутики вкриті чутливими утвореннями, що реагують на дотик, запах, температуру.

У порожнині Г. робочої бджоли знаходиться великий мускульний мішок. Один кінець його знаходиться біля ротового отвору, а інший переходить у стравохід. Це — сисний апарат, який працює за принципом насоса й доставляє рідку їжу з каналу хоботка в стравохід. Цей насос служить як для всмоктування, так і для відригування їжі (при годівлі матки й личинок).

Із боків внутрішньої порожнини Г. розташовані кормові залози, які виробляють маткове молочко.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.