Бджільництво - словник-довідник

ГОЛОВА БДЖОЛИ — на Г. розташовані очі: пара великих бічних складних очей, а між ними — три маленькі прості ока.

Ротовий апарат складається з верхніх і нижніх щелеп, верхньої й нижньої губи, які в діючому положенні збираються в хоботок для харчування рідким кормом.

У задній частині Г. знаходиться потиличний отвір, через який проходять стравохід, нерви, кровоносні судини, повітряні трубки й слинна протока.

Дуже важливим органом, розташованим на голові бджоли, є вусики. Кожен вусик рухливо закріплений чотирма м'язами так, що він може обертатися, і складається зі стрижня й джгутика.

Стрижень у трутня коротший, ніж у робочої бджоли, а хоботок набагато довший. Він складається з 13 кілець, а в маток і робочих бджіл — з 11. Джгутики вкриті чутливими утвореннями, що реагують на дотик, запах, температуру.

У порожнині Г. робочої бджоли знаходиться великий мускульний мішок. Один кінець його знаходиться біля ротового отвору, а інший переходить у стравохід. Це — сисний апарат, який працює за принципом насоса й доставляє рідку їжу з каналу хоботка в стравохід. Цей насос служить як для всмоктування, так і для відригування їжі (при годівлі матки й личинок).

Із боків внутрішньої порожнини Г. розташовані кормові залози, які виробляють маткове молочко.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.