Бджільництво - словник-довідник

ГОРОБИНА — за сприятливих умов вік дерев може досягати 80-100 років. Для бджільництва цікаві два види Г.: чорноплідна та звичайна.

Аронія, або Г. чорноплідна, — чудовий декоративний і медоносний чагарник. Розповсюджений скрізь. Вирощується як декоративна рослина й у лісосмугах. Г. чорноплідна невимоглива до ґрунтів, але віддає перевагу родючим суглинкам. За зовнішнім виглядом нагадує кущі смородини, висота їх досягає 1,5-2,5 м. Листя пір'ясто-складне, за формою схоже на листя вишні. Квітки білі, зі своєрідним гірко-мигдальним запахом, невеликі, двостатеві, зібрані в щитовидні суцвіття. Тичинок із пурпурними пильовиками багато (19-23). Плоди — ягоди із солодко-терпким смаком, соковиті, з майже чорною м'якоттю. Ягоди багаті на вітаміни. Цвіте Г. пізно, у травні — червні.

Г. чорноплідна приваблює бджолярів тим, що є скороплідною. Розмножується зеленими черешками, відводками з корневища, пагонами, насінням. На другий рік уже починає плодоносити. Рослини, вирощені з насіння, плодоносять на третій-четвертий рік. Висаджують її на добре освітлених ділянках. При висаджуванні в тінистому місці або при занадто густому розміщенні чагарник буйно ростиме, але не плодоноситиме. На сухих ґрунтах і при нестачі вологи кущі даватимуть слабкий урожай дуже дрібних ягід.

Для кожного саджанця готують яму завширшки 60 см і завглибшки 40 см. У вийнятий з ями ґрунт додають добрива й присипають ним дно ями. Чорноплідна Г. добре переносить обрізування, не піддається хворобам і не боїться шкідників.

Г. звичайна становить більшу частину насаджень у парках і садах. Дуже декоративна. Славиться зимостійкістю. Воліє рости на сонячних місцях, у лісі — на узліссях, прогалинах. Не любить заболочених ґрунтів. Це дерево заввишки до 4-6 м, рідше — чагарник. Кора стовбурів сіра, гладенька. Листя почергове, непарноперисте, з 4-7 парами листочків. Листочки довгасті або довгасто-ланцетні, зверху матово-зеленого кольору, знизу — сіро-зеленого. Суцвіття — густа щитовидна мітелка. Квітки білі, правильні, діаметром 8-15 мм. Плід соковитий, яскраво-жовто-гарячо-червоний або жовтувато-жовтогарячий. Цвіте в травні-червні й дає бджолам значну кількість нектару й пилку. Роботі бджіл на квітках Г. звичайної може перешкоджати нестійка погода, холоди й заморозки. З 1 га суцільних насаджень можна одержати 30-40 кг меду. Мед ароматний, червонуватого відтінку.

Існує ще безліч сортів Г., які можна висаджувати як зелені . огорожі навколо пасік.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.