Бджільництво - словник-довідник

ГОРОШОК — багаторічна й однолітня кормова рослина із родини бобових. Є доброю кормовою культурою. Належить до другорядних медоносів. Росте повсюдно. Його налічується більше 90 видів. Найчастіше вирощують Г. мишачий і тонколистий.

Мишачий Г. — багаторічна рослина заввишки 30-120 см, завдовжки до 80 см. Стебло з борозенками. Вся рослина з притиснутими волосками. Листя парноперисте, зазвичай з дуже чутливими вусиками, які при доторканні до сусідньої рослини починають обвиватися довкола неї, у такий спосіб підтримуючи слабке стебло у вертикальному положенні.

У Г. тонколистого квіткові грона довші (удвічі довші листя). Квітки синьо-фіолетового кольору або білуваті, у пазушних гронах, на довгих квітконосах. У суцвітті має від 20 до ЗО квіток. Цвіте з червня по вересень. Бджоли відвідують його для збирання нектару й пилку. Пилок у момент приземлення комахи на квітку вимітається з човника «стовпчиковою щіточкою», яка знаходиться на кінці стовпчика. Цукропродуктивність Г. мишачого — 70 кг з 1 га, Г. тонколистого — 10 кг з 1 га.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити