Бджільництво - словник-довідник

ГРАВІЛАТ — багаторічна трав'яниста рослина родини розоцвітих. Цікаві два види Г.: річковий і міський.

Г. міський — досягає висоти 60 см, із багатоголовим кореневищем червонуватого кольору, що за смаком і запахом нагадує гвоздику. Рослина поширена в чорноземній зоні Росії й України. В основному росте в чагарниках, лісах, на смітниках, іноді біля парканів у сільській місцевості. Стебло порожнє, мало гілкується, пряме, шерстисто-опушене. Листочки м'яко-волосисті; прикореневі — великоперисті, стеблові — сидячі, трироздільні, трилопатеві. Квіти на довгих квітконіжках — окремі п'ятипелюсткові, жовті. Насіння має невеликі гачки, за допомогою яких вони чіпляються до одягу. Цвіте в червні — серпні.

Г. річковий — заввишки 70 см, стебло прямостояче, розгалужене, біля верхівки червонувате, уся рослина вкрита волосками. Прикореневе листя з округло-брунькоподібними й опукло-яйцеподібними бічними листочками. Стеблове листя трироздільне або трійчасте. Квітки — у щитковидних суцвіттях. Плоди — горошкоподібні сім'янки з довгим, загнутим на кінці носиком. Цвіте в травні-липні. Бджоли збирають із Г. річкового пилок.

Росте на заболочених луках, берегах рік, у вільхових лісах.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.