Бджільництво - словник-довідник

ГРУША плодове дерево, належить до родини розанних і досягає 20 м заввишки. Зустрічається в південних районах СНД як дикоросла, так і культурна Г. Любить рости на чорноземних ґрунтах лісостепової зони й на долинних наносних ґрунтах. Найбільше значення для бджільництва мають Г. звичайна й уссурійська. Крона дерева пірамідальна. Гілки з колючими вкороченими пагонами. Бруньки голі. Листя черешкове, округле або

яйцеподібне, з дрібнопильчастим краєм, при повному розвитку неопушене, блискуче. Пильовики фіолетово-червоного кольору. Нектарники у квітках розташовані до квітколожа. Цвітіння триває 10—14 днів. Тривалість цвітіння окремих квіток 5-7 днів. Бджоли збирають як нектар, так і пилок. Нектар Г. має особливість швидко висихати й містить мало цукру.

Г. звичайна цвіте у квітні-травні, уссурійська — із середини травня до початку червня. Медопродуктивність обох — до 20 кг із гектара. Дика Г. дає набагато більше меду, ніж культурна, і частіше відвідується бджолами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.