Бджільництво - словник-довідник

ДАДАН Шарль (1817-1902) — відомий бджоляр, народився у Франції, але 1863 року емігрував із родиною до Америки й почав займатися бджільництвом.

Всім бджолярам Д. відомий як творець вулика, що протягом певного часу широко використовувався на аматорських пасіках під назвою вулика Дадана-Блатта.

Д. одного разу підрахував, що якісна матка може відкласти за добу 3 тисячі яєць. Для щоденного ж складання меду потрібно не менш 1600 вільних чарунок. Звідси вийшло, що вулик повинен уміщати 9 медяних і розплідних рамок і 2 медопергові, усього — 11 рамок, у кожній з яких міститься стільник з 10,5 тис. чарунок. Такою і була рамка Квінбі (470 х 286 мм), що Д. взяв за основу для свого вулика. Але швейцарець Блатт з'ясував, що в умовах зимівлі бджіл у європейській частині такі стільники занадто довгі. Блатт укоротив рамку до 435 мм. Сьогодні розмір рамки вулика Дадана-Блатта 435 х 300 мм.

Крім того, у корпусі вулика було місце для вставної дошки, замість якої ставили 12-у рамку. Для розміщення запасів товарного меду Д. поставив на корпус магазин з 11 напіврамками завбільшки 435 х 165 мм, згодом зменшивши їх до 435 х 145 мм.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.