Бджільництво - словник-довідник

ДЕЗІНСЕКЦІЯ — знищення комах (мух, кліщів, жуків, молі тощо), які завдають шкоди сільському господарству, людям, тваринам, а також побутових паразитів — бліх, вошей, тарганів і т. п.

Д. проводять хімічним, механічним, біологічним і комбінованим способами в місцях скупчення паразитів і комах — у приміщеннях, на складах, на полях, у садах тощо. У бджільництві Д. використовується в боротьбі з браулами, майками, мухами. Нещастям для багатьох пасік є воскова міль. Механічна Д. полягає в систематичному огляданні бджолиних сімей, знищенні метеликів і личинок у вуликах і на стільниках.

У сотосховищах або інших приміщеннях, у яких зберігаються запасні стільники, або в корпусах вуликів без бджіл, накритих плівкою ПК-4, використовують, наприклад, такі препарати проти воскової молі:

а) сірчистий газ, отриманий від спалювання сірки в дозі 50 г/м3, при розміщенні 100 гніздових рамок на 1 м3 й експозиції 24 год;

б) пари концентрованої (80 %) оцтової кислоти в дозі 200 г/м3, при розміщенні 100 гніздових стільників на 1 м3 й експозиції З доби;

в) гази бромистого мітила або ОКЕБМ, застосовувані однократно в кількості 80 і 50 г при розміщенні 100 стільникових рамок на 1 м3 обсягу, експозиція — 24 і 10 год.

Обробку сірчистим газом й оцтовою кислотою повторюють через 10-12 днів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.