Бджільництво - словник-довідник

ДЕЗІНФЕКЦІЯ ВУЛИКІВ — проводиться після старанного очищення їх від сміття. Ефективним є випалювання вуликів вогнем паяльної лампи після попереднього промивання їх 2% -вим лужним розчином. Але багаторазова обробка вуликів паяльною лампою призводить до того, що вулик через якийсь час обвуглюється, передчасно зношуються стінки корпуса. При кишкових захворюваннях бджіл вулики дезінфікують 4% -вим розчином формаліну. При європейському гнильці використовують 3-4% -вий водяний розчин хлораміну, активізованого хлористим амонієм. Виготовляють цей препарат за допомогою змішування рівної кількості 6-8%-вих розчинів речовин. Через 3 год після обробки вулики добре промивають чистою водою й висушують.

При механічному очищенні вуликів, а також для дезінфекції на благополучних пасіках можна використовувати гарячі розчини зольного лугу, як одного з дешевих дезінфікуючих засобів.

Дезінфекцію рамок і всіх дерев'яних частин вулика проводять гарячим 2% -вим зольним лугом або гарячим 2% -вим розчином білизняної соди. їх ретельно відмивають від бруду, слідів бджолиних випорожнень. Вулики й рамки спочатку промивають теплою водою, а потім дезінфікують 4% -вим розчином формаліну або 2% -вим розчином хінозолу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.