Бджільництво - словник-довідник

ДЕРЕЗА, або заманиха, — гіллястий чагарник родини пасльонових. Д. поширена на території України. Часто розводиться для живоплотів, для прикриття стін, балконів тощо. У дикому вигляді зустрічається в степах, любить рости біля ровів. Кущ досягає 2,5-3 м заввишки. Рослина з прутоподібними гілками, які в перший рік ростуть прямо, на другий рік — дугоподібно звисають, з колючками. Листя почергове, просте, ланцетовидно-овальне. Квітки лілові або блідо-червонуваті, з'являються з червня по серпень. Квітки розміщені в пазухах листя. Ягода червона; досягає зрілості восени.

Д. невибаглива рослина. Легко розмножується як насінням, так і черешками. Д. придатна для вирощування на валах канав, біля пасік і садів, озеленення пустирів й інших вільних просторів. На культурних площах висаджувати Д. не рекомендується, тому що чагарник сильно розростається й згодом його важко викорчовувати.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.