Бджільництво - словник-довідник

ДЕРЕЗА , або заманиха, — гіллястий чагарник родини пасльонових. Д. поширена на території України. Часто розводиться для живоплотів, для прикриття стін, балконів тощо. У дикому вигляді зустрічається в степах, любить рости біля ровів. Кущ досягає 2,5-3 м заввишки. Рослина з прутоподібними гілками, які в перший рік ростуть прямо, на другий рік — дугоподібно звисають, з колючками. Листя почергове, просте, ланцетовидно-овальне. Квітки лілові або блідо-червонуваті, з'являються з червня по серпень. Квітки розміщені в пазухах листя. Ягода червона; досягає зрілості восени.

Д. невибаглива рослина. Легко розмножується як насінням, так і черешками. Д. придатна для вирощування на валах канав, біля пасік і садів, озеленення пустирів й інших вільних просторів. На культурних площах висаджувати Д. не рекомендується, тому що чагарник сильно розростається й згодом його важко викорчовувати.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити