Бджільництво - словник-довідник

ДИМАР — пристосування, необхідне для втихомирення бджіл димом при огляді гнізда. Д. складається із зовнішнього бляшаного корпуса циліндричної форми, внутрішнього корпуса або склянки з ґратчастим дном, міха й кришки з ґратами, шарнірно з'єднаної із зовнішнім корпусом.

У склянку кладуть димотвірний матеріал (деревний гриб, гниляки тощо); основа склянки з дном корпуса не стикається. У нижній частині корпуса зроблений отвір, через який повітря з міхів проникає в склянку, де утворюється дим при згорянні гниляків. Міх являє собою дві дощечки, з'єднані шкірою й іншим повітронепроникним матеріалом. Між дощечками вбудовують пружину. Щоб під час користування Д. у гніздо або на бджіл не потрапили іскри, у кришці є ґрати з невеликими круглими отворами. Повітря з міхів вдувається через отвори в нижню частину корпуса, через ґратчасте дно внутрішньої склянки піднімається нагору й, нагнітаючи дим, виходить через кришку з воронкоподібним отвором.

Висота Д. — 225 мм, ширина — 120 мм, діаметр корпуса — 100 мм, вага — 750 г.

При роботі Д. слід остерігатися доторкання до нього, щоб уникнути опіків. При запаленому Д. відкривати й закривати кришку потрібно тільки за спеціально вмонтований у неї гачок. Не слід використовувати надмірно сухі гниляки, тому що вони дають дуже гарячий дим, також не слід брати як горючий матеріал ганчірки, які дають їдкий дим, що озлобляє бджіл. Періодично слід очищати ґрати кришки від нагару, що утворюється на ній, для кращого проходження диму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.