Бджільництво - словник-довідник

ДИНЯ — баштанна культура, представник родини гарбузових. Дуже вимоглива до тепла. Масово вирощується в районах степу й лісостепу. Це типова перехреснозапильна рослина з великими яскравими квітками, використовувана як джерело підтримувального узятку. Крім того, бджоли є незамінними запильниками цієї рослини. Для зав'язі й нормального розвитку плодів бджоли повинні відвідати кожну жіночу квітку не менше 30 разів. Рослини однодомні, роздільностатеві. Стебла повзучі, мають вусики, що виходять з основи листя. Листя округле або трикутно-яйцеподібне. У пазухах листя розташовані також чоловічі й жіночі квітки. Оцвітина подвійна, чашечка п'ятилопатева або п'ятироздільна. Віночок яскравий, жовтий, воронкоподібний, п'ятироздільний. Зав'язь нижня тригніздова. Стовпчик короткий. Рильце лопатеве. 4 нектарники розташовані біля основи тичинок. Нектароносна тканина в чоловічих квітках розташована між тичинками, у жіночих — навколо стовпчика. Чоловіча квітка після розкриття живе тільки один день, жіноча може проіснувати необпиленою не більше 3 днів. Обпилена жіноча квітка вільно закривається. Плід ягодоподібний, соковитий, м'ясистий, містить насіння.

Д. цвіте в липні — серпні, протягом 45 днів. З гектара суцільних насаджень можна одержати до ЗО кг меду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.