Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ДИНЯ — баштанна культура, представник родини гарбузових. Дуже вимоглива до тепла. Масово вирощується в районах степу й лісостепу. Це типова перехреснозапильна рослина з великими яскравими квітками, використовувана як джерело підтримувального узятку. Крім того, бджоли є незамінними запильниками цієї рослини. Для зав'язі й нормального розвитку плодів бджоли повинні відвідати кожну жіночу квітку не менше 30 разів. Рослини однодомні, роздільностатеві. Стебла повзучі, мають вусики, що виходять з основи листя. Листя округле або трикутно-яйцеподібне. У пазухах листя розташовані також чоловічі й жіночі квітки. Оцвітина подвійна, чашечка п'ятилопатева або п'ятироздільна. Віночок яскравий, жовтий, воронкоподібний, п'ятироздільний. Зав'язь нижня тригніздова. Стовпчик короткий. Рильце лопатеве. 4 нектарники розташовані біля основи тичинок. Нектароносна тканина в чоловічих квітках розташована між тичинками, у жіночих — навколо стовпчика. Чоловіча квітка після розкриття живе тільки один день, жіноча може проіснувати необпиленою не більше 3 днів. Обпилена жіноча квітка вільно закривається. Плід ягодоподібний, соковитий, м'ясистий, містить насіння.

Д. цвіте в липні — серпні, протягом 45 днів. З гектара суцільних насаджень можна одержати до ЗО кг меду.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.